Max Echo HBWS2012-10NJ
Part No.:
HBWS2012-10NJ
Manufacturer:
Max Echo
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS2012-10NJ.pdf
Description:
FIXED IND 10NH 600MA 80MOHM SMD
Manufacturer:
Max Echo
Series:
HBWS
Package/Case:
0805 (2015 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)