Max Echo HBWS1608-R39J
Part No.:
HBWS1608-R39J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-R39J.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 170MA 2OHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
170 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)