Max Echo HBWS1608-R27J
Part No.:
HBWS1608-R27J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-R27J.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 170MA 1.8OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
170 mA
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)
1. How to order HBWS1608-R27J on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HBWS1608-R27J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HBWS1608-R27J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HBWS1608-R27J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HBWS1608-9N5J HBWS1608-11NJ HBWS1608-R11J HBWS1608-R27J HBWS1608-8N2J
Part Number HBWS1608-9N5J HBWS1608-11NJ HBWS1608-R11J HBWS1608-R27J HBWS1608-8N2J
Manufacturer Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo Max Echo
Series HBWS HBWS HBWS HBWS HBWS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 9.5 nH 11 nH 110 nH 270 nH 8.2 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA 700 mA 400 mA 170 mA 700 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max 90mOhm Max 630mOhm Max 1.8Ohm Max 100mOhm Max
Q @ Freq 28 @ 250MHz 33 @ 250MHz 35 @ 150MHz 30 @ 100MHz 30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.5GHz 4GHz 1.4GHz 1GHz 4.6GHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz 250 MHz 150 MHz 100 MHz 250 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) 0.041" (1.05mm) 0.041" (1.05mm) 0.041" (1.05mm) 0.041" (1.05mm)