Max Echo HBWS1608-R13J
Part No.:
HBWS1608-R13J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-R13J.pdf
Description:
FIXED IND 130NH 280MA 920MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
130 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
920mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)