Max Echo HBWS1608-R10J
Part No.:
HBWS1608-R10J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-R10J.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 400MA 630MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
630mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)