Max Echo HBWS1608-7N5J
Part No.:
HBWS1608-7N5J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-7N5J.pdf
Description:
FIXED IND 7.5NH 700MA 106MOHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
106mOhm Max
Q @ Freq:
28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)