Max Echo HBWS1608-51NJ
Part No.:
HBWS1608-51NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-51NJ.pdf
Description:
FIXED IND 51NH 600MA 310MOHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
51 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)