Max Echo HBWS1608-43NJ
Part No.:
HBWS1608-43NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-43NJ.pdf
Description:
FIXED IND 43NH 600MA 280MOHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
43 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)