Max Echo HBWS1608-3N9S
Part No.:
HBWS1608-3N9S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-3N9S.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 700MA 80MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
6.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)