Max Echo HBWS1608-20NJ
Part No.:
HBWS1608-20NJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HBWS1608-20NJ.pdf
Description:
FIXED IND 20NH 700MA 220MOHM SMD
Packaging:
Cut Tape (CT)
Inductance:
20 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)