Altech Corporation GFL2D201002
Part No.:
GFL2D201002
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
MCCB+EGFP 20A240V AC 100MA D TRI
Manufacturer:
Altech Corporation
Series:
GFL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Ground Fault
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
cULus, UL489
1. How to order GFL2D201002 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the GFL2D201002 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GFL2D201002?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GFL2D201002.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GFL2D201002
Part Number GFL2D201002
Manufacturer Altech Corporation
Series GFL
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Mounting Type DIN Rail
Breaker Type Ground Fault
Current Rating (Amps) 20A
Voltage Rating - AC 240 V