Eaton - Electronics Division EXLA1V1010-3R3-R
Part No.:
EXLA1V1010-3R3-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EXLA1V1010-3R3-R.pdf
Description:
IND MOLD SHLD 3.3UH 18.2A SMT
Shipping
Inventory:718
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
EXLA1V10
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Alloy Powder
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
25 A
Current - Saturation (Isat):
23.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
4.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
1. How to order EXLA1V1010-3R3-R on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the EXLA1V1010-3R3-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXLA1V1010-3R3-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EXLA1V1010-150-R EXLA1V1010-6R8-R EXLA1V1010-3R3-R EXLA1V1010-4R7-R EXLA1V1010-8R2-R
Part Number EXLA1V1010-150-R EXLA1V1010-6R8-R EXLA1V1010-3R3-R EXLA1V1010-4R7-R EXLA1V1010-8R2-R
Series EXLA1V10 EXLA1V10 EXLA1V10 EXLA1V10 EXLA1V10
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Alloy Powder Alloy Powder Alloy Powder Alloy Powder Alloy Powder
Inductance 15 µH 6.8 µH 3.3 µH 4.7 µH 8.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 13.8 A 18.5 A 25 A 24 A 17.1 A
Current - Saturation (Isat) 12.5A 18.5A 23.4A 21.4A 16.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 19.3mOhm Max 8.9mOhm Max 4.1mOhm Max 5.7mOhm Max 12.4mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)