Delta Electronics/Cyntec CMLS135T-R56MS
Part No.:
CMLS135T-R56MS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CMLS135T-R56MS.pdf
Description:
IND SMD 0.56UH MOLDING CHOKE
Shipping
Inventory:490
Series:
CMLS135T
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
31 A
Current - Saturation (Isat):
61A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)