Delta Electronics/Cyntec CMLS135T-1R5MS
Part No.:
CMLS135T-1R5MS
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CMLS135T-1R5MS.pdf
Description:
IND SMD 1.5UH MOLDING CHOKE
Shipping
Inventory:500
Series:
CMLS135T
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21.2 A
Current - Saturation (Isat):
38A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4.1mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order CMLS135T-1R5MS on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CMLS135T-1R5MS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMLS135T-1R5MS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMLS135T-R47MS CMLS135T-1R0MS CMLS135T-R68MS CMLS135T-1R5MS CMLS135T-4R7MS
Part Number CMLS135T-R47MS CMLS135T-1R0MS CMLS135T-R68MS CMLS135T-1R5MS CMLS135T-4R7MS
Series CMLS135T CMLS135T CMLS135T CMLS135T CMLS135T
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core - - - - -
Inductance 470 nH 1 µH 680 nH 1.5 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 34 A 26 A 30 A 21.2 A 10.8 A
Current - Saturation (Isat) 65A 50A 60A 38A 23A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.3mOhm Max 2.5mOhm Max 1.7mOhm Max 4.1mOhm Max 15mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)