Samsung Electro-Mechanics CIH10T8N2JNC
Part No.:
CIH10T8N2JNC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CIH10T8N2JNC.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 700MA 240MOHM SM
Series:
CIH10T
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
3.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order CIH10T8N2JNC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CIH10T8N2JNC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIH10T8N2JNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIH10T8N2JNC.
Image CIH10T8N2JNC
Part Number CIH10T8N2JNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CIH10T
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Material - Core -
Inductance 8.2 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)