Samsung Electro-Mechanics CIH03T3N3SNC
Part No.:
CIH03T3N3SNC
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3NH 200MA 300MOHM SM
Series:
CIH03T
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
6.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order CIH03T3N3SNC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CIH03T3N3SNC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIH03T3N3SNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIH03T3N3SNC.
Image CIH03T3N3SNC
Part Number CIH03T3N3SNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CIH03T
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Material - Core -
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 6.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)