Samsung Electro-Mechanics CIH03T15NJNC
Part No.:
CIH03T15NJNC
Description:
FIXED IND 15NH 100MA 800MOHM SMD
Series:
CIH03T
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order CIH03T15NJNC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CIH03T15NJNC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIH03T15NJNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIH03T15NJNC.
Image CIH03T15NJNC
Part Number CIH03T15NJNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CIH03T
Material - Core -
Inductance 15 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)