Samsung Electro-Mechanics CIH03Q3N3CNC
Part No.:
CIH03Q3N3CNC
Description:
FIXED IND 3.3NH 270MA 300MOHM SM
Series:
CIH03Q
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
270 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
8.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order CIH03Q3N3CNC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CIH03Q3N3CNC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIH03Q3N3CNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIH03Q3N3CNC.
Image CIH03Q3N3CNC
Part Number CIH03Q3N3CNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CIH03Q
Material - Core -
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 270 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 8.1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)