Samsung Electro-Mechanics CIH03Q1N5CNC
Part No.:
CIH03Q1N5CNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
FIXED IND 1.5NH 440MA 110MOHM SM
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Series:
CIH03Q
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
440 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order CIH03Q1N5CNC on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CIH03Q1N5CNC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CIH03Q1N5CNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIH03Q1N5CNC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CIH03Q1N5CNC
Part Number CIH03Q1N5CNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series CIH03Q
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core -
Inductance 1.5 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 440 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)