Sensata-Airpax CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Part No.:
CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
2
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV
1. How to order CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CERK11-1-51-2.00-AC-01-T CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Part Number CERK11-1-51-2.00-AC-01-T CERK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series CER CER
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Obsolete
Mounting Type Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 2A 50A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V