Sensata-Airpax CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Part No.:
CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
2
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
TUV
1. How to order CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Part Number CERHK11-1RS4O-51-50.0-AD-01-T
Manufacturer Sensata-Airpax
Series CER
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Mounting Type Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 50A
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V