GradConn CAB476RF-0200-F1-A-1
Part No.:
CAB476RF-0200-F1-A-1
Description:
CABLE ASSEMBLY I-PEX MHF 4L TO S
Style:
I-PEX MHF4L LK to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Jack
2nd Connector:
I-PEX MHF4L LK (Locking) Plug, Right Angle
Length:
7.874" (200.00mm)
Cable Type:
1.37mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order CAB476RF-0200-F1-A-1 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CAB476RF-0200-F1-A-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAB476RF-0200-F1-A-1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CAB476RF-0100-F1-A-1 CAB476RF-0200-F1-A-1
Part Number CAB476RF-0100-F1-A-1 CAB476RF-0200-F1-A-1
Manufacturer GradConn GradConn
Series Nautilus Nautilus
Packaging Bag Bag
Product Status Active Active
Style I-PEX MHF4L LK to RP-SMA I-PEX MHF4L LK to RP-SMA
1st Connector RP-SMA Jack RP-SMA Jack
1st Contact Gender Female Female
1st Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector I-PEX MHF4L LK (Locking) Plug, Right Angle I-PEX MHF4L LK (Locking) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female Female
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
Length 3.937" (100.00mm) 7.874" (200.00mm)
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance - -
Connector Impedance - -
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 8 GHz 8 GHz
Color Black Black
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C