GradConn CAB470RF-0100-F1-A-1
Part No.:
CAB470RF-0100-F1-A-1
Manufacturer:
GradConn
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
CABLE ASSEMBLY I-PEX MHF I TO SM
Manufacturer:
GradConn
Series:
Nautilus
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
I-PEX MHF1 to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
3.937" (100.00mm)
Cable Type:
1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order CAB470RF-0100-F1-A-1 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CAB470RF-0100-F1-A-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAB470RF-0100-F1-A-1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CAB470RF-0100-F1-A-1 CAB470RF-0200-F1-A-1
Part Number CAB470RF-0100-F1-A-1 CAB470RF-0200-F1-A-1
Manufacturer GradConn GradConn
Series Nautilus Nautilus
Packaging Bag Bag
Product Status Active Active
Style I-PEX MHF1 to SMA I-PEX MHF1 to SMA
1st Connector SMA Jack SMA Jack
1st Contact Gender Female Female
1st Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector I-PEX MHF1 Plug, Right Angle I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female Female
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
Length 3.937" (100.00mm) 7.874" (200.00mm)
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance - -
Connector Impedance - -
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 8 GHz 8 GHz
Color Black Black
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C