GradConn CAB421RF-0100-A-1
Part No.:
CAB421RF-0100-A-1
Manufacturer:
GradConn
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Description:
CABLE ASSEMBLY I-PEX MHF 4L LK L
Manufacturer:
GradConn
Series:
Nautilus
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
I-PEX MHF4L LK to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
I-PEX MHF4L LK (Locking) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
3.937" (100.00mm)
Cable Type:
1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order CAB421RF-0100-A-1 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CAB421RF-0100-A-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAB421RF-0100-A-1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CAB421RF-0100-A-1 CAB421RF-0150-A-1 CAB421RF-0200-A-1 CAB421RF-0300-A-1 CAB421RF-0050-A-1
Manufacturer GradConn GradConn GradConn GradConn GradConn
Series Nautilus Nautilus Nautilus Nautilus Nautilus
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Product Status Active Active Active Active Active
1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Plug SMA Jack SMA Jack
1st Contact Gender Female Female Male Female Female
1st Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
Length 3.937" (100.00mm) 5.906" (150.00mm) 7.874" (200.00mm) 11.811" (300.00mm) 1.969" (50.00mm)
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable 1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance - - 50 Ohms - -
Connector Impedance - - - - -
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - IP Rated Unmated - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C