EPCOS - TDK Electronics B82477R4821M100
Part No.:
B82477R4821M100
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.B82477R4821M100.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 11.5A 5 MOHM SMD
Shipping
Inventory:350
Series:
B82477R4
Package/Case:
Nonstandard
Product Status:
Active
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.5 A
Current - Saturation (Isat):
27A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
5mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
1. How to order B82477R4821M100 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the B82477R4821M100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82477R4821M100?
Image B82477R4821M100
Part Number B82477R4821M100
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82477R4
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 820 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.5 A
Current - Saturation (Isat) 27A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)