EPCOS - TDK Electronics B82471A1224K000
Part No.:
B82471A1224K000
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.B82471A1224K000.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 350MA 1.57OHM SM
Series:
B82471A1
Package/Case:
Nonstandard
Product Status:
Active
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.57Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
0.193" (4.90mm)
1. How to order B82471A1224K000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the B82471A1224K000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82471A1224K000?
Image B82471A1224K000
Part Number B82471A1224K000
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82471A1
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) 380mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.57Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)