TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. AWP 252010FW-3R3M
Part No.:
AWP 252010FW-3R3M
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AWP 252010FW-3R3M.pdf
Description:
3.3 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Manufacturer:
Series:
AWP252010FW
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
156mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order AWP 252010FW-3R3M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AWP 252010FW-3R3M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AWP 252010FW-3R3M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AWP 252010FW-3R3M AWP 252010FW-1R0M AWP 252010FW-2R2M AWP 252010FW-4R7M
Part Number AWP 252010FW-3R3M AWP 252010FW-1R0M AWP 252010FW-2R2M AWP 252010FW-4R7M
Package/Case 1008 (2520 Metric) 1008 (2520 Metric) 1008 (2520 Metric) 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Molded Molded Molded Molded
Material - Core - - - -
Inductance 3.3 µH 1 µH 2.2 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A 3 A 1.8 A 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A 3.35A 1.9A 1.6A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Shielded
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max 62mOhm Max 126mOhm Max 264mOhm Max
Q @ Freq - - - -
Ratings - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008 1008 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)