TE Connectivity ALCOSWITCH Switches AV12F10EA24Q04
Part No.:
AV12F10EA24Q04
Description:
AV12 SPM 0.1A/24VDC R&G LED 24V
Current Rating (Amps):
1A (AC)
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
1. How to order AV12F10EA24Q04 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AV12F10EA24Q04 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AV12F10EA24Q04?
Image AV12F10EA24Q04
Part Number AV12F10EA24Q04
Switch Function Off-On
Current Rating (Amps) 1A (AC)
Illumination Type, Color -
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC
Panel Cutout Dimensions -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C