TE Connectivity ALCOSWITCH Switches AV12F10E312Q04
Part No.:
AV12F10E312Q04
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Description:
AV12 SPM 0.1A/24VDC RED LED 12V
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Mounting Type:
Type:
Circuit:
Switch Function:
Off-On
Current Rating (Amps):
1A (AC)
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Round, Button
Actuator Marking:
Color - Actuator/Cap:
Natural
Illumination Type, Color:
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC
Termination Style:
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:
Panel Cutout Dimensions:
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
1. How to order AV12F10E312Q04 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AV12F10E312Q04 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AV12F10E312Q04?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AV12F10E312Q04
Part Number AV12F10E312Q04
Manufacturer TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Series *
Packaging Tray
Product Status Active
Mounting Type -
Type -
Circuit -
Switch Function Off-On
Current Rating (Amps) 1A (AC)
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Actuator Type Round, Button
Actuator Marking -
Color - Actuator/Cap Natural
Illumination Type, Color -
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC
Termination Style -
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features -
Panel Cutout Dimensions -
Operating Temperature -20°C ~ 55°C