C&K AP2E200SZBE
Part No.:
AP2E200SZBE
Manufacturer:
C&K
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AP2E200SZBE.pdf
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
Manufacturer:
C&K
Series:
AP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount, Snap-In
Type:
Standard
Circuit:
SPST-NO
Switch Function:
Off-Mom
Current Rating (Amps):
125mA (AC), 200mA (DC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Actuator Type:
Round, Button
Actuator Marking:
No Marking
Color - Actuator/Cap:
Black
Illumination Type, Color:
Illumination Voltage (Nominal):
Termination Style:
Solder Lug
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 13.80mm Dia
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
1. How to order AP2E200SZBE on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AP2E200SZBE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AP2E200SZBE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AP2E200SZBE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AP2E200SZBE
Part Number AP2E200SZBE
Manufacturer C&K
Series AP
Packaging Tray
Product Status Active
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Type Standard
Circuit SPST-NO
Switch Function Off-Mom
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 200mA (DC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 24 V
Actuator Type Round, Button
Actuator Marking No Marking
Color - Actuator/Cap Black
Illumination Type, Color -
Termination Style Solder Lug
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features -
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.80mm Dia
Operating Temperature -40°C ~ 105°C