Analog Devices Inc. ADP1613-12-EVALZ
Part No.:
ADP1613-12-EVALZ
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ADP1613-12-EVALZ.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ADP1613
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Main Purpose:
DC/DC, Step Up
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
Current - Output:
12V
Voltage - Input:
2A
Regulator Topology:
2.5V ~ 5.5V
Frequency - Switching:
Boost
Contents:
Utilized IC / Part:
Board(s)
Power - Output:
ADP1613
1. How to order ADP1613-12-EVALZ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ADP1613-12-EVALZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADP1613-12-EVALZ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ADP1613-12-EVALZ
Part Number ADP1613-12-EVALZ
Manufacturer Analog Devices Inc.
Series -
Packaging Box
Product Status Active
Main Purpose DC/DC, Step Up
Outputs and Type 1 Non-Isolated Output
Voltage - Output -
Current - Output 12V
Voltage - Input 2A
Regulator Topology 2.5V ~ 5.5V