Pomona Electronics 73067-BB-12
Part No.:
73067-BB-12
Manufacturer:
Pomona Electronics
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.73067-BB-12.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MCX
Manufacturer:
Pomona Electronics
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Style:
MCX to MCX
1st Connector:
MCX Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MCX Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Copper
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
1. How to order 73067-BB-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 73067-BB-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 73067-BB-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 73067-BB-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 73067-BB-12
Part Number 73067-BB-12
Manufacturer Pomona Electronics
Series -
Packaging Bag
Product Status Obsolete
Style MCX to MCX
1st Connector MCX Plug
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector MCX Plug
2nd Contact Gender Male
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Length 12.00" (304.80mm)
Cable Type RG-316
Cable Impedance 50 Ohms
Connector Impedance -
Overall Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Color Copper
Features Shielded
Operating Temperature -55°C ~ 155°C