Skyworks Solutions Inc. 550AJ983M040DG
Part No.:
550AJ983M040DG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.550AJ983M040DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 983.0400MHZ LVPECL
Frequency:
983.04 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±130ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550AJ983M040DG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 550AJ983M040DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550AJ983M040DG?
Image 550AJ983M040DGR 550AJ983M040DG
Part Number 550AJ983M040DGR 550AJ983M040DG
Type VCXO VCXO
Frequency 983.04 MHz 983.04 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±130ppm ±130ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 130mA 130mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)