Skyworks Solutions Inc. 550AE970M000DG
Part No.:
550AE970M000DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.550AE970M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 970.0000MHZ LVPECL
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si550
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
970 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550AE970M000DG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 550AE970M000DG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550AE970M000DG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 550AE970M000DGR 550AE970M000DG
Part Number 550AE970M000DGR 550AE970M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si550 Si550
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type VCXO VCXO
Frequency 970 MHz 970 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 130mA 130mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)