TE Connectivity Passive Product 36401E1N8ATDF
Part No.:
36401E1N8ATDF
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.36401E1N8ATDF.pdf
Description:
FIXED IND 1.8NH 560MA 250MOHM SM
Manufacturer:
Series:
3640, Sigma Inductors
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Thin Film
Material - Core:
Inductance:
1.8 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
560 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.015" (0.37mm)
1. How to order 36401E1N8ATDF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 36401E1N8ATDF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 36401E1N8ATDF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36401E1N8ATDF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 36401E1N8ATDF
Part Number 36401E1N8ATDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series 3640, Sigma Inductors
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Thin Film
Material - Core -
Inductance 1.8 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 560 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)