E-T-A 2215-G111-P1M1-S0-10A
Part No.:
2215-G111-P1M1-S0-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2215-G111-P1M1-S0-10A.pdf
Description:
CIR BRKR 10A 250VAC 75VDC
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2215
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
75 V
Actuator Type:
Toggle
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA C22.2 No 235, UL1077
1. How to order 2215-G111-P1M1-S0-10A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2215-G111-P1M1-S0-10A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2215-G111-P1M1-S0-10A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Series 2215 2215 2215 2215 2215
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount PCB Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) 10A 8A 8A 6A 6A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 75 V 75 V 75 V 75 V 75 V