Littelfuse Inc. 04643.15DR
Part No.:
04643.15DR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.04643.15DR.pdf
Description:
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC 2SMD
Shipping
Inventory:115
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Series:
NANO²® 464
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Fuse Type:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):
3.15 A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
Response Time:
Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
100A
Melting I²t:
8.05
Approval Agency:
PSE, UMF
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Color:
Size / Dimension:
0.476" L x 0.177" W x 0.177" H (12.10mm x 4.50mm x 4.50mm)
1. How to order 04643.15DR on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 04643.15DR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 04643.15DR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 04643.15DR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 04643.15DR pin diagram, 04643.15DR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 04643.15DR
Part Number 04643.15DR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case
Series NANO²® 464
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps) 3.15 A
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC -
Response Time Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Melting I²t 8.05
Approval Agency PSE, UMF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Color -
Size / Dimension 0.476" L x 0.177" W x 0.177" H (12.10mm x 4.50mm x 4.50mm)