TDK Corporation VLBU10060120T-R07M-1
Part No.:
VLBU10060120T-R07M-1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VLBU10060120T-R07M-1.pdf
Description:
FIXED IND 70NH 83A 0.12MOHM SMD
Shipping
Inventory:245
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
VLBU
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
70 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
83 A
Current - Saturation (Isat):
160A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.132mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)