Delta Electronics/Cyntec VCMT136E-3R3MN54M
Part No.:
VCMT136E-3R3MN54M
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.VCMT136E-3R3MN54M.pdf
Description:
IND SMD 3.3UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
Inventory:500
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCMT136E
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16.5 A
Current - Saturation (Isat):
14.6A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)