Eaton - Electronics Division TR/3216FF500-R
Part No.:
TR/3216FF500-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TR/3216FF500-R.pdf
Description:
FUSE BRD MT 500MA 32VAC 63VDC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
Series:
Chip 3216FF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Mounting Type:
Surface Mount
Fuse Type:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):
500 mA
Voltage Rating - AC:
32 V
Voltage Rating - DC:
63 V
Response Time:
Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
50A
Melting I²t:
0.0019
Approval Agency:
CSA, UL
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Color:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)