Cosel USA, Inc. SUCS6483R3B
Part No.:
SUCS6483R3B
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUCS6483R3B.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Series:
SUCS (6W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
77%
Standard Number:
1. How to order SUCS6483R3B on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUCS6483R3B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUCS6483R3B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUCS6483R3B.
Image SUCS6483R3B SUCS6483R3BP
Part Number SUCS6483R3B SUCS6483R3BP
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W) SUCS (6W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V
Voltage - Input (Max) 76V 76V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A
Power (Watts) 4.5 W 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 77% 77%