Cosel USA, Inc. SUCS6483R3BP
Part No.:
SUCS6483R3BP
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUCS6483R3BP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Series:
SUCS (6W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
77%
Standard Number:
1. How to order SUCS6483R3BP on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUCS6483R3BP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUCS6483R3BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUCS6483R3BP.
Image SUCS6483R3BP
Part Number SUCS6483R3BP
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W)
Package/Case 6-SMD Module
Packaging Box
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1.35A
Power (Watts) 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 77%