Cosel USA, Inc. SUCS6243R3B-G
Part No.:
SUCS6243R3B-G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUCS6243R3B-G.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Series:
SUCS (6W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Standard Number:
1. How to order SUCS6243R3B-G on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUCS6243R3B-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUCS6243R3B-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUCS6243R3B-G.
Image SUCS6243R3B SUCS6243R3BP SUCS6243R3B-G SUCS6243R3BP-G
Part Number SUCS6243R3B SUCS6243R3BP SUCS6243R3B-G SUCS6243R3BP-G
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W) SUCS (6W) SUCS (6W) SUCS (6W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - - - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A 1.35A 1.35A
Power (Watts) 4.5 W 4.5 W 4.5 W 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - -
Efficiency 75% 75% 75% 75%