Cosel USA, Inc. SUCS6243R3BP
Part No.:
SUCS6243R3BP
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUCS6243R3BP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Series:
SUCS (6W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Standard Number:
1. How to order SUCS6243R3BP on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUCS6243R3BP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUCS6243R3BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUCS6243R3BP.
Image SUCS6243R3BP SUCS6243R3BP-G
Part Number SUCS6243R3BP SUCS6243R3BP-G
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUCS (6W) SUCS (6W)
Package/Case 6-SMD Module 6-SMD Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A
Power (Watts) 4.5 W 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 75% 75%