Murata Power Solutions Inc. SPM15-033-Q48P-C
Part No.:
SPM15-033-Q48P-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPM15-033-Q48P-C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Series:
SPM15 (15W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
4.5A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C