TDK Corporation SPM10040T-R68M-HZR
Part No.:
SPM10040T-R68M-HZR
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPM10040T-R68M-HZR.pdf
Description:
AUTO IND 680NH 27.8A 2.64MOHM
Shipping
Inventory:950
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SPM-HZR
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19.4 A
Current - Saturation (Isat):
27.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.64mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)