TDK Corporation SPM10040T-220M-HZR
Part No.:
SPM10040T-220M-HZR
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SPM10040T-220M-HZR.pdf
Description:
AUTO IND 22H 4.6A 79MOHM
Shipping
Inventory:500
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SPM-HZR
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
79mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)