3M SL8802/02-30DN5-00
Part No.:
SL8802/02-30DN5-00
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Description:
CBL RIBN 100 OHM 30AWG
Manufacturer:
3M
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Number of Conductors:
Pitch:
Length:
Wire Gauge:
Conductor Strand:
Shielding:
Jacket Color:
Ribbon Thickness:
Ribbon Width:
Jacket (Insulation) Material:
Voltage:
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
Ratings:
Termination:
1. How to order SL8802/02-30DN5-00 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SL8802/02-30DN5-00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SL8802/02-30DN5-00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer 3M 3M 3M 3M 3M
Series SL8800 SL8800 SL8800 SL8800 SL8800
Packaging Spool Digi-Spool®, Continuous Spool Spool Spool Spool
Product Status Active Active Active Active Active
Cable Type Flat Twin Axial Flat Twin Axial Flat Twin Axial Flat Twin Axial Flat Twin Axial
Number of Conductors 8 (4 Pair) 4 (2 Pair) 8 (4 Pair) 4 (2 Pair) 4 (2 Pair)
Pitch 0.093" (2.37mm) Between Pairs 0.093" (2.37mm) Between Pairs 0.093" (2.37mm) Between Pairs 0.093" (2.37mm) Between Pairs 0.093" (2.37mm) Between Pairs
Wire Gauge 30 AWG 30 AWG 30 AWG 30 AWG 30 AWG
Conductor Strand Solid Solid Solid Solid Solid
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Jacket Color Silver Silver Silver Silver Silver
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm)
Ribbon Width 0.627" (15.93mm) 0.266" (6.75mm) 0.627" (15.93mm) 0.266" (6.75mm) 0.215" (5.45mm)
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V