SiTime SIT5157AI-FKG25JT-125.000000
Part No.:
SIT5157AI-FKG25JT-125.000000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5157AI-FKG25JT-125.000000.pdf
Description:
MEMS OSC DCTXO 125.0000MHZ SMD
Type:
DCTCXO
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Absolute Pull Range (APR):
±2.75ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)