SiTime SIT5157AI-FK-28E0-98.304000
Part No.:
SIT5157AI-FK-28E0-98.304000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5157AI-FK-28E0-98.304000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 98.3040MHZ LVCMOS
Type:
TCXO
Frequency:
98.304 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.8V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)